Увага: Інформація, включена до цього документа, не містить та не призначена для вироблення рекомендацій з питань політики. ProdUkraine не є експертом щодо стандартів та вимог у галузі експортно-імпортних операцій, правових та регуляторних вимог, які можуть застосовуватися до операцій учасників маркетплейсу ПродЮкрейн, які повинні покладатися на свої власні знання та досвід своїх фахівців у галузі права, бухгалтерського обліку, оподаткування та інших консультантів, у тому числі шляхом проведення правового, технічного аналізу, вивчення, проведення перевірки та оцінки ризиків у своїх галузях компетенції.
Напишіть нам своє питання на пошту , якщо не знайшли відповідь в головному підрозділі. Ми завжди готові допомогти.
На що потрібно звернути увагу при виборі категорій товару для імпорту під час воєнного стану?
- Дозволено імпортувати всі товари, але розрахуватися можна лише за товари які входять до списку Критичного Імпорту визначені товарами критичного імпорту відповідно до діючого законодавства (постанова КМУ від 24.02.2022 р. № 153 зі змінами та доповненнями)
- Необхідно перевірити: нетарифне регулювання, офіційні державні види контролю (фітосанітарний, ветеринарний (ДК харчових продуктів)
- Необхідно перевірити, чи не є товар або його компоненти заборонені на території України відповідно до діючого законодавства.
Більше інформації тут.
Чи наявні обмеження на оплату за товар у валюті під час воєнного стану?
Дозволено купівлю валюти для оплати імпортних операцій резидентів з купівлі товарів критичного імпорту за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України у відповідно до діючого законодавства. Але потрібно звернути увагу на валютний контроль - 90 днів з моменту попередньої оплати.
Більше інформації тут.
Чи можна імпортувати товар, на якому відсутня етикетка українською мовою, під час воєнного стану?
Чи можна реалізовувати товар, на якому відсутня етикетка українською мовою, під час воєнного стану?
Дозволено здійснювати реалізацію харчових продуктів на митній території України, інформація про які викладена мовою, відмінною від державної. При цьому партії зазначених харчових продуктів повинні супроводжуватися обов’язковою інформацією про харчовий продукт, викладеною державною мовою.
Більше інформації тут.
Чи існує спрощена процедура розмитнення товарів?
Під час ввезення на митну територію України товарів їх декларування та митне оформлення відповідно до митного режиму імпорту може здійснюватися шляхом подання попередньої митної декларації, яка містить всю необхідну інформацію для випуску товарів, без пред’явлення таких товарів митному органу, але це не стосується товарів які підлягають ДК харчових продуктів (фітосанітарних та ветеринарних).
Більше інформації тут.
Чи є можливість відтермінування сплати митних платежів при імпорті товару?
Державна митна служба чи визначений нею митний орган можуть здійснювати відстрочення сплати митних платежів під час ввезення на митну територію України товарів за певним переліком на підставі письмової заяви платника податків, поданої одночасно з митною декларацією.
Більше інформації тут.
Як перевірити митну декларацію на предмет оформлення та пропуску через кордон?
Як перевірити митну декларацію на предмет оформлення та пропуску через кордон?